W sobotę 27 lipca Polskie Stowarzyszenie Skimboardingu i MOSiR w Gdańsku zorganizowali Mistrzostwa Polski w Skimboardingu - „DaKine Polish Skimboarding Open 2013”.

Zawodnicy pokazali najwyższy poziom swoich umiejętności i zgotowali widowisko na najwyższym światowym poziomie. Tego dnia w czasie trwania zawodów temperatura grubo przekraczała 25 st.C a na niebie nie doświadczyliśmy żadnej chmurki. Widzowie zebrani na plaży w Gdańskim Jelitkowie bardzo chętnie oglądali zmagania i gorąco kibicowali wszystkim zawodnikom. A do współzawodnictwa w tym roku stanęło ich ponad 100, w tym kilkunastu zagranicznych m.in. ze USA, Holandii, Austrii i Niemiec, Łotwy.

Polish Skimboarding Open charakteryzuje się m.in. tym, że przeszkody na których pływają zawodnicy budowane są specjalnie z myślą tylko o tym wydarzeniu i zawsze pozostają wielką niespodzianką, gdyż żaden z zawodników nie ma wcześniej możliwości ich przetestowania lub treningu. W tym roku konstruktorzy postawili na bardzo techniczne, wąskie boxy które wymagały od uczestników PSO dobrego panowania nad deską i odpowiedniego balansu ciała.

Tego dnia rozegrane zostały również zawody juniorów a w swoich grupach wiekowych najlepsi okazali się…
do 12 lat: Filip Ciepiela, Jan Wyszyński, Dorian Janusiewicz
i do 16 lat: Grzegorz Osiecki, Jędrzej Tomaszewski oraz Kuba Pawłowski.

Najbardziej oczekiwanym momentem był oczywiście finał mężczyzn w którym wystartowało 10 najlepszych tego dnia zawodników. Zmagania wygrał rewelacyjny Holender - Ardien Raza, zeszłoroczny zdobywca 3 miejsca, za nim uplasował się Logan Davidson z USA, a ostatnie miejsce na podium przypadło dla Blake Zimmerman z USA.